Демчишин розповів про реальну ціну вугілля та "шантаж" гірників

Неділя, 26 квітня 2015, 10:38

Реальна вартість вугілля становить близько 1100 гривень за тонну.

Про це в інтерв'ю 5 каналу заявив глава Міненерго Володимир Демчишин. 

"Реальна вартість вугілля не є 1500 гривень. Реальна вартість - в районі 1100 грн, плюс-мінус. Але - тому що вони експортують його по 1050 грн., купити (вугілля на держшахтах) по 1100 не хочуть, а крім того впливають на мене - тим, що не везуть на станції... Протягом останнього місяця спалили 700 тис. (тонн). В  нас різко зменшилися запаси", - зазначив Демчишин. 

При цьому Демчишин заявив, що гірники на поступки не йдуть і вдались до шантажу.

Також міністр заявив, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова необгрунтовано вимагає підвищення ціни вугілля, закладеної в тариф на виробництво електроенергії тепловими станціями. 

"Я протягом останніх 4 місяців намагаюся достукатися до їх раціональності - будучи великим гравцем, який впливає на ринок, вони мають розуміти, що є небезпека для держави. І в рамках розуміння безпеки, вони мають вести себе раціонально", - заявив міністр.

Також, за словами міністра, врегулювати ситуацію у вугільній промисловості може демонополізація ринку видобутку вугілля.

За його словами, від конкуренції виграли б і самі гірники.

"Ідеально б було, якби ці шахти якими управляє ДТЕК належали не одній компанії, а 3 чи 4. Вони тоді б конкурували між собою. Тоді б не йшла мова про те, що ми перестанемо добувати чи поставляти, розуміючи, що вони заробляють 300 грн на тонні. Нажаль цього не має. Та ж сама ситуація і в генерації", - зазначив Демчишин. 

5 каналІнтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!