У першому кварталі функціонуючі банки спрацювали зі збитком 16,2 мільярда

Четвер, 23 квітня 2015, 15:45

Збитки функціонуючих банків України у першому кварталі 2015 року становили 16,2 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку.

У повідомленні зазначається, що загалом з початку року банки зазнали значних збитків (80,9 млрд гривень), 80% з них було сформовано неплатоспроможними банками, у яких діють введені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації.

Передусім йдеться про ПАТ "КБ "Надра", ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Імексбанк", чий сукупний збиток становив майже 60 млрд гривень", - повідомляє прес-служба.

У Нацбанку пояснили, що від’ємний фінансовий результат банків сформувався насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, зокрема за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася.

"За перший квартал цього року відрахування в резерви у 7,2 раза перевищили їх обсяги за відповідний період минулого року. Основний обсяг резервів було сформовано в лютому. У березні на фоні стабілізації на валютному ринку темпи нарощення відрахувань у резерви уповільнилися", - йдеться у повідомленні.

"У складних економічних умовах успішними були банки, що здійснювали політику оптимізації доходів і витрат. Чистий комісійний дохід і результат від торговельних операцій у цілому по системі банків за результатами січня-березня збільшилися порівняно з відповідним періодом минулого року. Натомість тривало зниження загальних адміністративних витрат", - повідомляє НБУ.

Як зазначається, зниження якості кредитного портфеля, негативний ефект від зміни курсу гривні, ризикова політика банків і недостатня капіталізація потребували здійснення комплексу стабілізаційних заходів та очищення банківської системи від несумлінних банків.

Задля створення необхідних для стабілізації умов Національним банком було прийнято низку рішень. Так банки отримали уніфіковані правила організації системи внутрішнього контролю, спрямовані на підвищення якості системи управління банківськими ризиками.

"Банки повинні здійснити належну оцінку ризику невиконання зобов’язань контрагентами та сформувати в повному обсязі резерви для відшкодування можливих втрат. Банки, у діяльності яких є порушення, мають розробити та подати до НБУ детальний план виконання зобов’язань щодо їх усунення, розглянути можливі шляхи підвищення капіталізації банків і поліпшення якості їх активів", - повідомляє регулятор.

Нагадаємо, Нацбанк планує провести оновлення діагностичного обстеження найбільших 10 за обсягами активів та 10 наступних банків відповідно, щоб визначити додаткові збитки, пов`язані з конфліктом на сході і погіршенням економічної ситуації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!