Нацбанк проведе діагностичне обстеження банків

Понеділок, 20 квітня 2015, 20:34

Національний банк України розпочинає діагностичне обстеження банків та оцінку ризиків активних операцій з пов’язаними особами.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як зазначається, у рамках нової програми кредитування МВФ до 1 серпня 2015 року і 1 жовтня 2015 року відбудеться оновлення діагностичного обстеження найбільших 10 за обсягами активів та 10 наступних банків відповідно, щоб визначити додаткові збитки, пов`язані з конфліктом на сході і погіршенням економічної ситуації.

"На першому етапі реалізації діагностичного обстеження Національний банк здійснить перевірку достовірності оцінки якості активних операцій, достатності сформованих резервів та визначення достовірності балансової вартості", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі повідомили, що до вибірки кредитів суб’єктів господарювання ввійдуть усі кредити, які більші або дорівнюють 200 млн гривень, або 5% розміру регулятивного капіталу, інші кредити до досягнення 65% обсягу кредитного портфеля та усі кредити пов’язаних з банком осіб, які більші або дорівнюють 1% регулятивного капіталу.

Після перевірки якості кредитів буде проведено розрахунок показників достатності капіталу.

"Другий етап передбачає стрес-тестування із застосуванням моделі Національного банку. Під час стрес-тестування буде визначено додаткову потребу в капіталі банків, обумовлену погіршенням економічної ситуації. Стрес-тестування охоплюватиме період до кінця 2017 року", - повідомляє регулятор.

Результатом  діагностичного обстеження стане визначення необхідної суми докапіталізації банку та відповідне подання банками планів їх капіталізації чи реструктуризації.

"Якщо за результатами обстеження буде виявлено неплатоспроможність окремих банків, то вони повинні будуть забезпечити позитивне значення капіталу до кінця серпня і кінця жовтня 2015 року", - йдеться у повідомленні.

Згідно з вимогами Меморандуму про економічну та фінансову політику Національним банком також буде проведено оцінку ризиків активних операцій банків з пов’язаними особами.

"Після набрання чинності 8 березня 2015 року законодавчих норм щодо посилення відповідальності пов’язаних з банком осіб, банки зобов’язуються ідентифікувати таких осіб на основі критеріїв та нормативів, визначених регулятором", - повідомляє Нацбанк.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!