Абонентів мобільного зв'язку позбавлять анонімності за 6 місяців

Понеділок, 20 квітня 2015, 12:24

Адміністрація спеціального зв'язку та захисту інформації опублікувала на своєму сайті проект постанови Кабміну "Про внесення змін до правил надання та отримання телекомунікаційних послуг".

Про це повідомляє кореспондент ЕП.

Зміни передбачають надання послуг мобільного зв'язку тільки при укладенні договору з оператором або реєстрації даних про споживача у оператора, провайдера телекомунікацій у відповідності з основними вимогами, встановленими телеком-регулятором.

Як раніше повідомляла ЕП, сім-карти мобільних операторів будуть обслуговуватися тільки після пред'явлення паспортних даних про абонента.

Реклама:

Постанова набирає чинності через 6 місяців з дня її прийняття. За цей час оператори, провайдери і споживачі телеком-послуг повинні привести свої правовідносини у відповідність до змін.

"Проект постанови Кабміну розроблений Держспецзв'язку на виконання доручення віце-прем'єр-міністра України - міністра культури В'ячеслава Кириленка від 23 грудня 2014 року", - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Як зазначається, проект розроблений у зв'язку з отриманими СБУ даними про використання знеособлених засобів мобільного зв'язку розвідувально-підривними групами терористів і російськими військовими окупантами для створення розвідувально-інформаційної мережі зі збору та передачі даних по дислокації і переміщенню сил АТО, коригування вогню по них та приведення вибухових пристроїв в дію шляхом виклику на мобільний пристрій.

"Прийняття проекту постанови сприятиме чіткій ідентифікації абонентів мобільного зв'язку, що підвищить ефективність діяльності правоохоронних органів при проведенні слідчих дій та притягненні до відповідальності винних осіб та угруповань, а також сприятиме подоланню "мобільного шахрайства", зокрема при використанні послуг перенесення абонентського номера або проведення банківських операцій", - йдеться в описі проекту.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: