Агрохолдинг "Мрія" планує залучити 30 мільйонів доларів

Четвер, 2 квітня 2015, 17:01

Агрохолдинг "Мрія" хоче залучити близько 30 мільйонів доларів, щоб забезпечити свою діяльність в 2015 році.

Про це на прес-конференції заявив генеральний директор агрохолдингу Саймон Чернявський.  

"Ми ведемо активні переговори з кредиторами, щоб залучити близько 30 млн доларів на подальші короткострокові потреби компанії... Ці гроші повинні забезпечити діяльність компанії з червня до грудня 2015 року", - заявив він.

За словами Чернявського, планується засіяти близько 50 тисяч га і приймаємо 60 тисяч га озимих. Всього "Мрія" розраховує близько 110 тисяч га обробити своїми силами.

Керівник компанії пояснив, що всі роботи з посівної зараз йдуть із затримкою.

"Ми відчуваємо дефіцит обігових коштів, а також у нас обмежена технічна база", - зазначив він.

Чернявський також розповів, на яких першочергових завданнях менеджмент повинен зараз зосередитися. Окрім питання фінансування, пріоритетними він вважає питання стабілізації земельного банку і повернення техніки, яку забрали лізингодавці.

За його словами, конкуренти зараз активно працюють над тим, щоб забрати у "Мрії" землі, які незареєстровані.

Як раніше повідомляла ЕП, старе керівництво агрохолдингу "Мрії" досі не передало контроль новому менеджменту над великою кількістю активів.

"Сума боргового портфелю "Мрії" становить більше 1,2 мільярда доларів. Сума тих активів, які сьогодні були нам передані, є набагато меншою. Ця різниця фактично профінансована коштами кредиторів", - заявив на прес-конференції фінансовий радник Комітету держателів єврооблігацій "Мрії"" Джованні Сальветті.

За його словами, кредитори будуть продовжувати вчиняти юридичні дії щодо повернення інших активів. "Над цим процесом працює ціла армія юристів і вони будуть продовжувати працювати", - наголосив радник.

Він також наголосив, що сім'я Гут, яка володіла компанією, уже не є власниками агрохолдингу.

"З економічної та юридичної точки зору кредитори є власниками "Мрії", а не старі акціонери. За рішенням суду фактично всі функції Ради директорів так само як і всі можливі права і дії, які могли вчиняти старі акціонери, скасовуються", - сказав Сальветті.

Як відомо, Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Пізніше її акціонерами також стали Андрій та Микола Гути.

Групою компаній "Мрія" фактично володіє Mriya Agro Holding Plc. У свою чергу 80% кіпрської компанії володіє ще одна закордонна структура - HF Assets Management Limited, яка фактично належить сім'ї Гут.

У серпні 2014 року "Мрія" потрапила в складне фінансове становище. Тоді агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Громадськості стало відомо, що загальний борг компанії, який вона не може виплатити, становить близько 1,3 мільярда доларів.

З того часу до кінця 2014 року між кредиторами і акціонерами тривали переговори.

В середині грудня Східнокарибський Верховний Суд 15 грудня 2014 року почав ліквідацію мажоритарного акціонера "Мрії" - компанії HF Assets Management Limited. Перед цим австрійська фінансова група Erste Group - один з кредиторів агрохолдингу - звернулася до суду 30 жовтня 2014 року з проханням визнати банкрутом HF Assets Management Limited.

На початку 2015 року Інтерпол оголосив у розшук Миколу Гуту, який до серпня 2014 року займав посаду генерального директора компанії і вважався одним із власників. На сайті Інтерполу зазначено, що він розшукується через підозри в шахрайстві.

В лютому 2015 року рішенням суду також була припинена діяльність кіпрської компаній Mriya Agro Holding. Як зазначають кредитори, з цього моменту повноваження сім'ї Гут як поточних акціонерів компанії офіційно втратили силу і були передані тимчасовому керуючому, призначеному судом.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!