Україна цього року може отримати ще кілька мільярдів доларів - Яценюк

Четвер, 16 квітня 2015, 18:09

Україна у 2015 році може отримати ще кілька мільярдів доларів від Світового банку, ЄБРР і Європейського інвестиційного банку на розвиток економіки у випадку виконання програми МВФ.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, передає УНІАН.

"У поточному році ми очікуємо, що виконання програми з нашими міжнародними кредиторами дасть можливість залучити кілька мільярдів доларів від таких організацій, як Всесвітній банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк", - зазначив він.

За словами Яценюка, кредити цих організацій будуть спрямовані виключно на реалізацію конкретних проектів у реальному секторі економіки.

"Це організації, які не дають кредити під "соціалку", а фінансують розвиток економіки: будівництво доріг, модернізацію газотранспортної системи, будівництво інфраструктурних проектів. Це план на 2015 рік", - наголосив глава уряду.

Раніше повідомлялося, що Україна хоче взяти кредити для закачування газу в літній період.

Також повідомлялося, що Україна планує залучити фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку у 2015 році на суму до 900 млн євро.

Крім того, Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк готові фінансувати проекти із закупівлі трамваїв і тролейбусів українськими містами.

11 березня МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.

Нова програма дозволить відкрити доступ до міжнародного фінансування близько 40 млрд доларів у найближчі 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!