Суд стягнув з компанії Фірташа на користь Родовід Банку 283 мільйони

Середа, 15 квітня 2015, 19:33

Київський апеляційний господарський суд стягнув 283 мільйони гривень з компанії "Укргаз-Енерго", яку ЗМІ пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем, на користь державного Родовід Банку.

Про це йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

"Реалізуючи конституційну функцію представництва громадян та держави в суді, Генеральна прокуратура звернулася з позовом про стягнення на користь ПАТ "Родовід банк" понад 283 млн гривень, незаконно отриманих ЗАТ "Укргаз-Енерго", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, позовні вимоги обґрунтовано тим, що на підставі договору строкового банківського вкладу зазначене товариство розмістило на депозиті банку 552 млн гривень під 9% річних.

Однак у подальшому сторонами безпідставно збільшено процентну річну ставку до 48% річних, що дозволило комерційній структурі незаконно отримати додаткових 283 млн гривень.

"Протиправність підвищення процентної ставки підтверджена судовими рішеннями, якими додаткову угоду до договору банківського вкладу визнано недійсною. Проте вказані кошти банківській установі повернуто не було", - повідомляє прес-служба.

У прес-службі повідомили, що незважаючи на ці обставини, господарський суд Києва у задоволенні позову прокурора відмовив.

"І лише завдяки послідовній позиції органів прокуратури за результатами розгляду апеляційної скарги Київський апеляційний господарський суд погодився з обґрунтованістю доводів позову та 14 квітня рішення місцевого господарського суду скасував", - йдеться у повідомленні.

"Одночасно апеляційний суд прийняв нове рішення, яким задовольнив позовні вимоги Генеральної прокуратури України. Рішення суду набрало законної сили та підлягає виконанню", - повідомляє ГПУ.

Нагадаємо, 99,99% публічного акціонерного товариства "Родовід банк" належить державі.

ЗАТ "Укргаз-Енерго ЗМІ пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем. Наразі слідчі з США домагаються його екстрадиції і хочуть відправити за грати.

В Австрії, де він перебуває, його було затримано, але звільнено під заставу в 155 мільйонів доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!