НБУ зобов'язав банки розкрити інформацію про реальних власників

Середа, 1 квітня 2015, 20:14

Національний банк України зобов'язав банки до 8 червня представити пакети документів про своїх реальних власників і контролерів.

Про це йдеться в листі регулятора комерційним банкам від 31 березня, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

Нацбанк нагадує, що 8 березня набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних з банком осіб", згідно з яким банки зобов'язані впродовж трьох місяців подати в НБУ низку документів, зокрема й щодо власників істотної участі.

"Особи, які мають істотний вплив на управління та діяльність контролера банку й самого банку, розглядаються як власники істотної участі з урахуванням положень закону, повинні до 8 червня подати до Національного банку пакети документів для погодження набуття істотної участі в банку або один пакет документів, якщо зазначені особи є групою осіб, пов'язаних спільними економічними інтересами", - йдеться в листі.

Посилаючись на норми оновленого законодавства, Нацбанк наголошує, що до власників істотної участі, крім акціонерів з часткою понад 10% у капіталі, належать особи, які, незалежно від наявного пакета акцій, можуть значно впливати на управління або діяльність банку.

Регулятор зобов'язав банки довести викладену в листі інформацію своїм власникам і котролерам, і зазначив, що в разі порушення цих вимог до них можуть бути застосовані заходи впливу.

Раніше Національний банк повідомив, що в березні визнав два українських банки проблемними за нерозкриття інформації про реальних власників на запит регулятора.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!