Яресько розповіла, чому не націоналізували "Дельта банк"

Середа, 1 квітня 2015, 17:34

В минулому році Національний банк визнав "Дельта банк" системним, але це не означає, що він буде націоналізований.

Про це розповіла міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв’ю "Українській правді", яке незабаром буде опубліковане.

"Перш за все, я не знаю, хто казав, що ми будемо націоналізувати. В минулому році Національний банк визнав "Дельта банк" системним, але це не одне й те саме, це не є гарантія націоналізації", - заявила міністр.

За її словами, є різні варіанти, як вирішувати проблемні питання системного банку.

"Ми консультувалися, як вирішувати питання щодо цього банку, ми приймали це рішення разом. І тут були причетні не тільки Нацбанк, не тільки уряд, Мінфін, але й наші міжнародні партнери - і МВФ, і ЄБРР, і Світовий банк, всі мали свою точку зору", - повідомила Яресько.

"Дійсно, моєю позицією було те, що не найкращий підхід націоналізувати цей банк в цей час, в цій ситуації в країні. І я беру на себе відповідальність за цю позицію. Але це не лише моя точка зору, бо якби вона була тільки в мене, то, навряд чи її б підтримали всі сторони, що приймали участь у рішенні. Чому?", - зауважила міністр.

"Перше - якщо ми дивимося на досвід держави в націоналізації під час останньої кризи в 2008-2009 році, ми не маємо позитивних показників ні щодо ефективності націоналізації, ні щодо розуміння коштів, ціни цієї націоналізації. І що врятовано, ми не можемо сказати на сьогоднішній день", - повідомила вона.

"Друге - майже завжди чи завжди націоналізація коштує державі набагато більше з бюджету, ніж це кажуть будь-які попередні оцінки чи прогнози. У нас в державі є фіскальні проблеми з усіх сторін, і потрібно зрозуміти, де найкраще вкладати ті обмежені ресурси, які ми маємо", - повідомила міністр.

За її словами, на сьогоднішній день національна оборона і соціальні витрати для малозабезпечених - це перший і другий пріоритети країни (чи навіть перший і перший).

"Окрім того, ми не хочемо, аби за хибні бізнесові стратегії, що призводять до проблем в банках, платив народ. А в разі націоналізації платить саме він (адже це за кошти платників податків відбувається докапіталізація банків з бюджету)", - заявила Яресько.

"Одночасно ми не кинули наших вкладників. Більшість з них отримають свої депозити через Фонд гарантування вкладів. Тобто держава виконує свої зобов’язання щодо вкладників через Фонд гарантування. Держава стоїть за своїми зобов’язаннями", - зазначила вона.

Так само, за словами міністра, держава є відповідальною за державні банки.

"В 2014 році ми провели рекапіталізацію і "Укрексімбанку", і "Ощадбанку". І на сьогоднішній день ми, використовуючи закон, який був прийнятий в грудні, щодо системи ліквідації банків ("Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків"), ми змогли почати вирішувати проблеми з банком "Київ", які існували вже дуже довго", - повідомила вона.

"І я думаю, що вже до кінця квітня, до початку травня ми питання по "Києву" повністю вирішимо. І держава стоїть за своїми державними банками, і ми гарантуємо їхню фінансову стабільність", - підсумувала Яресько.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!