Німеччина виділить 18 мільйонів на саркофаг на Чорнобильській АЕС

Середа, 18 березня 2015, 10:13

Німецький уряд має намір виділити додатково близько 18 мільйонів євро на зведення нового саркофага над зруйнованим реактором Чорнобильскої атомної електростанції.

Про це повідомляє інформаційне агентство dpa.

Агентство посилається на проект бюджету міністерства охорони навколишнього середовища, оприлюднений у вівторок, 17 березня.

Проект бюджету підготувало міністерство фінансів Німеччини. В проекті документа зазначається також, що упродовж наступних чотирьох років - з 2016 по 2019 рік - Німеччина надаватиме щорічно 4,5 мільйона євро на роботи з санації на електростанції.

У повідомленні агентства нагадується, що у 1997 році країни "великої сімки" (G7) дійшли згоди щодо створення фонду для фінансування будівництва саркофага над четвертим блоком Чорнобильської АЕС.

Однак оскільки для зведення саркофага у фонді бракує сотень мільйонів євро, то Німеччина - в рамках головування в G7 - має намір таким чином підштовхнути збирання необхідних коштів.

Цього тижня держсекретар міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини Йохен Флясбарт повинен відвідати Чорнобиль, аби на місці отримати уявлення про стан справ на станції, зазначається в повідомленні dpa.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!