Думка експерта: "Газпром" не витримав власного тиску

Четвер, 12 березня 2015, 20:33

Зняття "Газпромом" обмежень на постачання газу в ЄС територією України не виглядає логічним кроком.

Таку думку висловила президент аналітичного центру "Діксі Груп" Олена Павленко.

"Зняття "Газпромом" обмежень на постачання газу в ЄС територією України викликало не лише здивування, але і мало конкретні результати - ціни на європейських хабах знизились до 240 доларів за тисячу кубометрів", - заявила Павленко.

За її словами, це не виглядає логічним кроком, особливо в умовах, коли особливо гострої потреби в газі на території ЄС зараз немає, а попереду - літо, тобто зниження споживання газу в цілому.

"Складається враження, що "Газпром" скасував обмеження вимушено для себе - або для того, щоб продати більше газу, або з технологічних причин", - зазначає експерт.

"Разом із тим, демпінгування "Газпрому" на ринку газу в ЄС повинне залишатись під контролем ЄС - не має бути створена ситуація, коли в умовах низької ціни будуть закриватись альтернативні проекти постачання газу, і частка російського газу в балансі європейського імпорту знову почне зростати", - заявила Павленко.

Для цього, на думку експерта, Єврокомісія повинна жорстко дотримуватись встановлених правил про диверсифікацію джерел постачання газу.

Українська енергетика

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!