Міноборони купує більш дорогий бензин у Єрємєєва на 387 мільйонів

Четвер, 12 березня 2015, 15:08

Міністерство оборони 10 березня акцептувало пропозиції ТОВ "Вог Аеро Джет" щодо поставки палива на суму 386,70 млн гривень.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", передають "Наші гроші".

Замовляють 17,70 тисяч тонн бензину А-80-ДЗ по 21,84 тисяч гривень за тонну.

Тендер проводився за переговорною процедурою закупівлі. До переговорів також запрошувались ТОВ "Виробниче підприємство "Сучасні біотехнології" і ТОВ "МІРА Груп Інтернешнл" з дорожчими пропозиціями.

"Вог Аеро Джет" входить у паливну групу "Континіум" народного депутата Ігоря Єрємєєва. Основним власником офіційно записана голландська фірма "Вест Оіл Групп Холдинг Б.В.".

6 лютого цього року Міноборони вже акцептувало пропозиції МПП "Феон" на поставку бензину в аналогічних обсягах. З часу акцепту минув місяць, але договір так і не був підписаний.

Тоді акцептована вартість бензину становила від 15,78 до 16,896 тисяч гривень за тонну, а загальна вартість угоди з "Феоном" на постачання такої ж партії бензину могла становити 286,06 млн гривень. Це на чверть дешевше від палива Єрємєєва. На останні переговори Міноборони "Феон" вже не запрошувало.

МПП "Феон" донедавна володів Вадим Кикоть, помічник народного депутата Ярослава Москаленка. Наразі "Феон" оформлений на директора фірми Сергія Ольховського. Нардеп Москаленко входить у групу "Воля народу", яку очолює Єрємєєв. З березня 2014 року "Укргазвидобування" очолює Сергій Костюк, якого пов’язують з Москаленком.

Нагадаємо, фірма "Феон" минулої весни мала пряму угоду з державним "Укргазвидобуванням" на отримання сировини для виробництва бензина, яку було укладено без конкурсів чи аукціонів. Таку ж угоду мала фірма з групи "ВОГ" нардепа Ігоря Єрємєєва. За три місяці після втечі Януковича держкомпанія втратила по цій угоді 60 млн гривень.

Як з’ясувало видання "Insider", в лютому цього року компанія "Феон" через аукціон "Укргазвидобування" закупила бензин по ціні 7 тисяч гривень за тонну, за ціною вдвічі нижчою від ринку.

Разом з тим, з грудня 2014 року держкомпанія почала вимагати від фірм, які бажають придбати продукцію "Укргазвидобування" на аукціоні, розміщувати попередні внески на рахунках у "Банку інвестицій та заощаджень".

Ще рік тому офіційними власниками банку були Сергій Лагур і нардеп Степан Івахів, які разом з Ігорем Єремєєвим є співзасновниками холдингу "Континіум". Зараз акції банку роздроблені між двома десятками юридичних та фізичних осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!