Демчишин: розірвати контракт з РФ на імпорт електроенергії можна за два дні

П'ятниця, 6 лютого 2015, 14:07

Україна може зупинити дію договору на імпорт електроенергії з Росії упродовж двох днів.

Про це заявив очільник Міністерства енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин, виступаючи під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, передає УНІАН.

"Графік узгоджується сторонами щодня, тому на два дні вперед сторони мають право взагалі оновити обсяг і вийти з цього договору", - сказав Демчишин.

За його словами, імпорт електроенергії з Росії дає змогу уникнути відключень електроенергії в Україні, оскільки щоденний дефіцит генеруючих потужностей становить 1 Гвт.

При цьому Демчишин додав, що ціна російської електроенергії значно нижча, ніж вироблена на теплоелектростанціях в Україні.

Як повідомлялося, 30 грудня 2014 року Україна і Російська Федерація підписали два контракти на постачання електроенергії.

За даними Міністерства енергетики РФ, укладено угоди між "Інтер РАО" і "Укрінтеренерго" на експорт електроенергії з ЄЕС Росії в об'єднану енергетичну систему України. Річний контракт набуває чинності 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік постачань обсягом до 1500 МВт.

Паралельно з метою надійного і безперебійного енергопостачання Криму укладено іншу угоду між дочірньою структурою "Інтер РАО" - Центром здійснення розрахунків і "Укрінтеренерго".

31 грудня міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що Україна імпортуватиме електроенергію з РФ по 85 копійок за кВт/год.

Разом з тим, у середині січня прем'єр-міністр Яценюк доручив розібратися з формулюваннями контрактів, оскільки в них АР Крим визначалася як "федеральний округ Російської Федерації".

Міністр Демчишин пізніше повідомив, що словосполучення "федеральний округ" в остаточній редакції контрактів немає.

Заступник міністра енергетики Олександр Светелік 27 січня пояснив, що Україна підписала контракт на імпорт електроенергії з Росії для того, аби уникнути звинувачень у крадіжці й оформленні перетікань між енергосистемами двох країн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!