Абромавічус запевняє, що передумов для подальшого падіння гривні немає

Четвер, 5 лютого 2015, 18:13

Передумов для подальшого зниження курсу гривні, який досяг нового історичного мінімуму в 17,99 гривні за долар, немає.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус після церемонії підписання угоди про сприяння захисту інвестицій між Україною та Японією, яка відбулася в будівлі уряду, передає УНІАН.

"Що стосується курсу валюти, то тут ви знаєте, що багато залежить від торговельного балансу... У нас ціна на нафту на 60 доларів впала, у нас ціна на газ буде сильно падати, тому подальших передумов для зниження курсу немає", - сказав Абромавічус.

Також міністр зазначив, що в уряді очікують надання Україні зовнішньої фінансової допомоги, після чого шанси на стабілізацію курсу гривні значно підвищаться.

Нагадаємо, 5 лютого котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку України на закритті торгів встановилися на рівні 21,8-22,2.

Як повідомлялося, Національний банк знизив офіційний курс гривні що встановлюється ним на 5 лютого з 14:00, на 1,2709 гривні до 17,9998 гривні за долар.

Згідно із даними дилерів комерційних банків, курс гривні на міжбанківському валютному ринку в четвер продовжує знижуватися: котирування на початок торгів становили 23,5- 24,5 гривні за долар, а до 11:30 розширилися до 23,5- 25 гривні за долар.

Нагадаємо, з 6 лютого Національний банк України прийняв рішенняпро підвищення облікової ставки з 14% до 19,5% річних.

Як відомо, Національний банк України з 5 лютого припиняє проведення щоденних індикативних аукціонів на валютному ринку для визначення рівноважного курсу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!