У єврозоні очікується економічне зростання і дефляція

Четвер, 5 лютого 2015, 16:34

Єврокомісія підвищила прогноз зростання ВВП країн єврозони на 2015 рік до 1,3% з очікуваних у листопаді 1,1%, на 2016 рік - до 1,9% з 1,7%.

Крім цього, ЄК очікує зниження споживчих цін у поточному році на 0,1%. Таким чином, в регіоні може бути зафіксована річна дефляція вперше з моменту введення в обіг євро в 1999 році, пише "Дзеркало тижня".

"Перспективи економіки єврозони сьогодні виглядають трохи краще", і "падіння цін на нафту, а також ослаблення євро дають хороший стимул економіці регіону", - заявив міністр фінансів Франції та єврокомісар з питань економіки та фінансів П'єр Московічі.

"Важливі рішення, прийняті ЄЦБ за останній час, допоможуть створити більш сприятливий фон для реалізації реформ і розумної бюджетної політики. Однак попереду у нас багато роботи по створенню робочих місць, які як і раніше недоступні для мільйонів європейців", - зазначив він.

Для боротьби з дефляцією ЄЦБ прийняв програму кількісного пом'якшення: грошової емісії для скупки держоблігацій, яка почнеться в березні цього року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!