З молодших Януковича та Азарова знімуть санкції - джерело

Середа, 4 лютого 2015, 13:40

За останній місяць Україна зменшила небезпеку того, що в лютому ЄС зніме санкції, накладені на низку ключових представників колишньої влади, однак з деяких екс-посадовців та їхніх родичів, швидше за все, обмеження все ж буде знято.

Про це Європейській правді повідомило джерело в МЗС, ознайомлене з переговорами з ЄС з цього питання.

За його словами, українська прокуратура протягом останнього місяця провела процесуальні дії, на які ЄС чекав з березня минулого року. Це дозволить уникнути зняття арешту з активів низки посадовців.  Київ вже передав в Брюсселі необхідні документи.

Як відомо, ЄС запровадив обмеження у вигляді арешту активів строком на рік, 9 березня 2015 року автоматично спливає термін їх дії. Щоби запобігти зняттю обмежень,  Рада ЄС має ухвалили нове рішення, продовживши арешт рахунків колишніх українських посадовців.

 "Ще в грудні під загрозою зняття санкцій  було 12 людей (більша частина з 22 представників колишньої влади, проти яких було запроваджено санкції рішенням ради ЄС 9 березня). Зрештою, як ми очікуємо, ЄС зніме санкції з 3-4 осіб", - запевнив Європейську правду дипломат.

Співрозмовник назвав імена тих, з кого найшвидше буде знято обмеження.

"Дуже погана ситуація з доказами проти Ігоря Калініна (керівник СБУ в 2012-2013 роках, далі – радник президента), Олександра Якименка, Януковича-молодшого, Азарова-молодшого. Тут ризик зняття санкцій найвищий... Є також певні складнощі щодо Олени Лукаш і Андрія Портнова (екс-глави Мінюсту та заступника глави Адміністрації президента, куратора юридичного напрямку)", - зазначив він.

Як повідомляла Європейська правда, наприкінці минулого року Брюссель повідомив Київ, що готується зняти санкції з низки екс-посадовців, включаючи екс-главу адміністрації  президента та першого віце-прем’єра Андрія Клюєва через те, що Київ не веде розслідування їх діяльності. Загальна кількість тих посадовців, яки потрапили у "групу ризику", сягала 15 людей, повідомляли деякі джерела.

Тепер у спілкуванні з Європейською правдою дипломатичне джерело не назвало Андрія Клюєва та та його брата Сергія Клюєва серед тих, з кого нині планують зняти санкції.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!