Гонтарева розповіла, коли скасує валютні обмеження

П'ятниця, 27 лютого 2015, 15:19

Національний банк України готовий скасувати ряд валютних обмежень, але після стабілізації ситуації на ринку.

Про це повідомила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва виступаючи на конференції організованій Американською торговельною палатою в Україні (ACC) в Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Поки ми працюємо не над скасуванням, а над новими обмеженнями. Ми давно вже обговорюємо, які обмеження в банківському секторі нам давним-давно пора скасовувати. Але з тією ситуацією, яку ми зараз спостерігаємо на валютному ринку, я думаю в інтересах усіх сторін, щоб її стабілізувати. Тому, як тільки стабілізується ситуація і ми побачимо, що ринок повернувся до своїх фундаментальних значень, наша мрія буде все це скасувати ", - сказала вона.

Гонтарева при цьому уточнила, що в планах центробанку прибрати декрет про валютне регулювання, половину ліцензій, дозволів на відкриття рахунків.

"Єдине, до чого треба підготуватися бізнесу, це до того, що ми будемо постійно зменшувати складову готівкових розрахунків. Якщо зараз вона у нас 150 тисяч гривень, то ми її постійно будемо зменшувати. Тому що ми рухаємося в Європейський союз, де сума таких готівкових розрахунків становить близько 3 тисяч євро", - зазначила Гонтарева.

"Тобто, з одного боку ми будемо йти від готівкових розрахунків до безготівкових, такими, семимильними кроками, з іншого боку все інше ми плануємо лібералізувати. Але спочатку потрібно зупинити паніку, ось цим ми зараз і займаємося", - резюмувала глава Нацбанку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!