Товарообіг між Німеччиною і РФ знизився на 9 мільярдів євро

П'ятниця, 27 лютого 2015, 09:04

У зв'язку з ослабленням торгових зв'язків між росією та Німеччиною через кризу в Україні товарообіг між двома країнами знизився в 2014 році на 9 млрд євро.

Про це пише DW з посиланням на дані Федерального статистичного відомства.

У рейтингу торгових партнерів Німеччини зі Східної Європи Росія за підсумками 2014 року опустилася на одну сходинку нижче, поступившись другим м Чехії. Товарообіг між Німеччиною та Росією склав 67,7 мільярда євро - на 9 мільярдів менше, ніж у 2013 році.

Як зазначається, причиною зниження експорту є тривала криза в Україні.

Порівняно з попереднім роком німецькі виробники в 2014 році експортували в Росію товарів менше на 18,1 %. Також скоротилися обсяги поставок на Україну (- 33 %), Казахстан (- 20) і Білорусь (- 21). Сумарні втрати від зниження експорту в ці країни за рік склали 9 мільярдів євро.

Голова Східного комітету німецької економіки Екхард Кордес зазначив, що якщо сторони не зможуть забезпечити виконання мінських угод, то економічна ситуація в Росії та Україні буде і далі погіршуватися, причому ще більш швидкими темпами, а це створює істотні ризики й для всієї Східної Європи".

При цьому раніше повідомлялося, що попри міжнародні кризи, обсяг експорту з Німеччини в 2014 році становив рекордні 1 133,6 мільярда євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!