"Газпром" з 22 лютого виконує заявку "Нафтогазу" щодо поставок лише на 40%

Середа, 25 лютого 2015, 20:58

Російський "Газпром", починаючи з 22 лютого 2015 року, виконує заявку "Нафтогазу України" на поставку оплачених обсягів газу лише на 40%.

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у своєму листі главі правління "Газпрому" Олексію Міллеру.

Коболєв підкреслив, що російська компанія вже четверту добу не дотримується умов контракту та тристоронніх юридично обов'язкових угод, підписаних в Брюсселі 30 жовтня 2014 року.

Як зазначається, відповідно до діючих умов постачання газу для України Нафтогаз самостійно визначає графік та обсяги внесення передоплати. Газпром зобов'язаний поставляти передплачені обсяги, замовлені в рамках контракту, в повному обсязі.

Керівник Нафтогазу також повідомив, що станом на 25 лютого передплачені відповідно до умов контракту обсяги газу становлять понад 206 млн кубометрів, і компанія планує їх відбір в останні дні поточного місяця.

Крім того, Коболєв в черговий раз звернув увагу Міллера на той факт, що в пп. 3.8 і 3.9 Технічної угоди, на які посилається у своєму сьогоднішньому листі голова правління Газпрому, зазначено, що поставка газу і зміна пунктів поставки здійснюється тільки за взаємною згодою сторін.

"Українська компанія неодноразово повідомляла Газпрому, що обсяги газу, які поставляються в Україну не можуть бути прийняті та оформлені на ГВС Платово та ГВС Прохорівка, тому що трубопроводи, що входять до ГТС України після цих вимірювальних станцій, знаходяться на територіях, які знаходяться в зоні бойових дій, включаючи артилерійські обстріли, і тимчасово не контролюються законною владою України", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим Нафтогаз не має можливості проконтролювати стан газотранспортної інфраструктури в даних районах, і подача газу через ці ГВС може призвести до аварійних ситуацій та техногенної катастрофи.

Нафтогаз в черговий раз рекомендував Газпрому постачати передплачені обсяги природного газу за діючим Контрактом КП від 19 січня 2009 року та Додатку №33 від 31 жовтня 2014 року, а також газ для подальшого транзиту через територію України за Контрактом №ТКГУ від 19 січня 2009 року виключно в пункти прийому-передачі газу, які вказуються в щодобових факсограмах ОДУ ПАТ "Укртрансгаз".

"Поставки газу для країн Європи не можуть бути здійснені і ніколи не здійснювалися через ГВС Платово та ГВС Прохорівка", - йдеться у повідомленні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!