Єврокомісія вимагає, щоб РФ і Україна виконували "газовий зимовий пакет"

Середа, 25 лютого 2015, 15:25

Єврокомісія також наполягає на неухильному виконанні "зимового пакету" газових домовленостей.

Про це повідомив журналістам у середу заступник голови Єврокомісії з енергетичного союзу ЄС Марош Шефчович, передає "Інтерфакс-Україна".

Шефчович розповів про постійні телефонні контакти з міністрами енергетики Росії і України і головою "Нафтогазу", а також поінформував про виклик українському прем'єр-міністру Арсенію Яценюку 24 лютого, щоб вирішити кризову ситуацію з постачанням російського газу.

"Наявна на даний момент інформація щодо поставок газу в Донецьк і Луганськ дещо конфліктна. Якщо газ був поставлений на ці території, то моніторинг цього дуже ускладнений", - сказав єврокомісар у середу журналістам.

За словами Шефчовича, в середу вранці він вимагав, "щоб договірний "зимовий пакет" не був порушений і щоб все функціонувало, як воно функціонувало до минулої п'ятниці".

"Я попросив, щоб нам дали гарантії щодо транзиту і щоб ситуація забезпечувалася так, як це було досі", - повідомив Шефчович.

Він також вимагає прояснення ситуації з поставками газу в Донецьк і Луганськ.

Шефчович заявив про плани організації тристоронньої зустрічі по газу з участю міністрів енергетики Росії і України. Єврокомісія хоче швидше провести таку зустріч. Зараз сторони обирають відповідну дату у своїх графіках.

"Я думаю, що це питання, яке потребує негайного дії, і ми працюємо над ним з минулої п'ятниці", - запевнив заступник голови Єврокомісії.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!