Фонд гарантування не підвищуватиме виплати вкладникам

Понеділок, 23 лютого 2015, 18:42

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не бачить необхідності у підвищенні рівня гарантованої суми виплат вкладникам неплатоспроможних банків із 200 тисяч гривень, які гарантуються Фондом на сьогодні.

Про це повідомив заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик на прес-конференції, пише "УНІАН".

"На нашу думку, в даний момент такої необхідності немає. Чому так? Відповідь проста. Завдання Фонду гарантування, як і будь-якого страховика депозитів в інших країнах, полягає в тому, щоб забезпечити і дати гарантії для найменше соціально захищених верств населення. А це, як правило, люди з невеликими вкладами", - сказав він.

За його словами, кількість вкладників з сумою вкладів, що перевищують 10 грн, становлять 22,8 млн осіб. При цьому 98,8% вкладників підпадають під існуючу суму відшкодування.

"Свою соціальну роль фонд виконує повністю. Інші вкладники також мають значення, ці вклади також заслуговують на захист, але, виходячи з логіки, яка прийнята у світі, це не робиться за рахунок прямих гарантій з боку держави", - сказав Оленчик.

Він відзначив, що згідно з існуючою світовою практикою вкладники, сума вкладів яких перевищує 200 тис. грн, заявляють свої кредиторські вимоги на стадії ліквідації банку, і ці кредиторські вимоги акцептуються.

"І далі вони стають кредиторами 4-ї черги, і далі все залежить від того, який стан справ у банку з ліквідаційною масою і скільки живих активів було у банку", - сказав заступник директора-розпорядника Фонду.

Як повідомлялося, у 2014 році Національний банк визнав неплатоспроможним 33 банки, а з початку 2015 року список неплатоспроможних банків поповнився ще 6 фінустановами.

Виведення банків з ринку і виплати їх вкладникам здійснює Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!