Українцям обіцяють бензин більше 24 гривні за літр - ЗМІ

Субота, 21 лютого 2015, 11:35

При нинішніх параметрах зовнішнього ринку і курсі долара на рівні 28 гривень вартість бензину А-95 і дизельного палива вже в лютому перевищить 24 гривні за літр.

Про це пише в своїй статті для ZN.UA директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн.

За його словами, вихід на такі вершини паливних цін загрожує, насамперед, загостренням кризи споживання.

В останні місяці спад роздрібних продажів бензинів перевищує 25% порівняно з періодами річної давності, і це була реакція на ціни, значно нижче поточних.

"Не випливе і бізнес, який безпосередньо залежить від обсягів продажів. Для ринку нафтопродуктів, як і для будь-якого ринку підакцизних товарів, зростання вартості завжди чреватий збільшенням тіньового ринку. Тут передумови на олбиччя. З 2013 податки в літрі бензину зросли з 3,5 до 10 грн. Останній хіт - 5-відсотковий збір з роздрібного обороту підакцизних товарів, який учасники паливного ринку знайшли "під ялинкою", - йдеться в статті.

Як пише автор, в січні склалася вкрай показова ситуація: сума податків зрівнялася з закупівельної вартістю нафтопродуктів по імпорту.

"У зв'язку із зростанням світових цін пропорція повернулася, але впроваджений по суті диференційований акциз все одно постійно штовхає ціну вгору", - йдеться в статті.

Автор вважає за доцільне зафіксувати акциз на паливо в національній валюті, а не в євро, як зараз, проте зазначає, що "будь-який натяк на зниження податків в Кабміні сприймається в штики".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!