США перевірять діяльність Moody's у зв'язку із завищенням рейтингів

Понеділок, 2 лютого 2015, 16:05

Міністерство юстиції США відкрило розслідування діяльності міжнародного рейтингового агентства Moody's у зв'язку із завищенням рейтингів за іпотечними угодами перед фінансовою кризою 2008 року.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

За даними джерел видання, чиновники відомства вивчають рейтинги операцій з іпотечним кредитуванням з 2004 по 2007 роки.

Співробітники Мін'юсту провели кілька зустрічей з колишніми керівниками Moody's, в рамках яких намагалися з'ясувати, чи порушувало рейтингове агентство стандарти для власної вигоди, передає Slon.ru.

Розслідування перебуває на ранній стадії, і можливо, що судовий розгляд не відбудеться.

У Міністерстві вважають, що Moody's та інше рейтингове агентство Standard & Poor's привласнювали високий рейтинг ААА іпотечним угодам, які виявилися ризикованими. Після обвалення ринку нерухомості втрати від знецінення іпотечних облігацій становили мільярди доларів.

За словами колишнього скарбника штату Каліфорнія Філа Ангелідеса, Moody's прагнуло завоювати ринок, діючи в схожій манері з S&P. При цьому члени очолюваної ним Комісії з розслідування фінансової кризи підкреслювали, що кредитні рейтинги агентств були "невід'ємними гвинтиками в колесі фінансового краху".

"Те, що ми знайшли у Moody's, було дуже схоже на практику, яку проводив Standard & Poor's. Їхні дії і результати були однаковими", - заявив він.

Співрозмовники The Wall Street Journal відзначають, що Мін'юст зацікавився Moody's ще в 2010 році, але не став розслідувати його діяльність, оскільки чиновники сконцентрувалися на S&P.

У лютому 2013 року Міністерство юстиції США пред'явило агентству S&P судовий позов на 5 млрд доларів, звинувативши його в навмисному завищенні рейтингів за іпотечними облігаціями під час світової фінансової кризи 2008-2009 років.

Влітку 2014 року S&P заявило про готовність врегулювати пред'явлені претензії шляхом виплати штрафу на рівні 1 млрд доларів.

В кінці січня повідомлялося, що Standard & Poor's усунуть від оцінки частини ринку забезпечених іпотекою на комерційну нерухомість бондів за рішенням комісії з цінних паперів і бірж США і виплатить 60 млн доларів в рамках врегулювання претензій регулятора.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!