Ціни на нафту різко впали

Четвер, 19 лютого 2015, 09:47

Ціни на нафту різко впали за рахунок імовірно рекордних запасів нафти в США і можливого підвищення видобутку в Саудівській Аравії.

Про це пише Рейтер.

До 8.45 за московським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,02 до 59,51 долара за барель, а ф'ючерси на WTI - на 1,54 до 50,6 долара.

"Ціни на нафту впали через побоювання, що до цього вони надмірно виросли, враховуючи надлишкову пропозицію. Зростання цін на 34 відсотки з середини січня було в основному викликане скороченням капіталовкладень і числа працюючих бурових установок в США, але це поки не призвело до зниження видобутку", - йдеться в звіті банку ANZ.

Запаси нафти в США зросли на 14,3 мільйона барелів до 428 млн барелів минулого тижня, за даними Американського інституту нафти, при прогнозі підвищення на 3,2 мільйона барелів. Якщо Управління енергетичної інформації в четвер повідомить про таке ж зростання, воно буде максимальним з початку спостережень в 1982 році.

Саудівська Аравія, найбільший в світі експортер нафти, імовірно збільшує видобуток.

"З розмов з клієнтами Саудівської Аравії і телеконференцій з американськими нафтопереробниками очевидно, що Саудівська Аравія підвищує здобич. З червня минулого року видобуток становив в середньому 9,7 мільйона барелів на добу, але попит викликав її підвищення до трохи менш, а може і більше, 10 мільйонів", - йдеться у звіті PIRA Energy.

Японія в січні знизила імпорт нафти на 7,2 відсотка в порівнянні з січнем минулого року, хоча її економіка вийшла з рецесії завдяки підвищенню експорту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!