Порошенко розраховує на значне збільшення інвестицій з боку ЄБРР

Понеділок, 16 лютого 2015, 20:56

Україна розраховує на значне збільшення інвестицій з боку Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі з президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті, повідомляє прес-служба голови держави.

"Ми розраховуємо на значне збільшення інвестицій з боку ЄБРР, а також на те, що ЄБРР підтримає нас на шляху реформ в частині взаємодії з Національною радою реформ", - наголосив Порошенко.

Глава держави відзначив велику фінансову підтримку, яку Україні надають або готові надати низка країн на двосторонньому рівні - США, Канада, Японія, Австралія, Швейцарія, а також Європейський Союз та Всесвітній банк. Ця допомога створює так звану "фінансову подушку", яка має забезпечити успіх реформ, сказав президент.

Керуючий директор з питань Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж представив позицію Банку щодо секторальних реформ у енергетичному та банківському секторах української економіки. Так, за його словами, реформи в енергетичному секторі є прикладом взаємодоповнюваності дій МВФ та ЄБРР.

Він поінформував про тісну взаємодію з НАК "Нафтогаз України" щодо його реформування, яке передбачає закупівлю обладнання, імпорт реверсного газу та встановлення прозорих правил закупівлі цього газу.

"Все це має добре спрацювати, разом з співпрацею України з МВФ в контексті підвищення тарифів на газ та субсидування незахищених верств населення", - відзначив експерт.

Керуючий директор з питань Східної Європи та Кавказу відзначив зусилля Національного банку із стабілізації фінансової ситуації.

Він повідомив, що ЄБРР працює над низкою проектів щодо фінансування капіталу деяких банків. Також Банк розробляє концепцію модернізації державних банків шляхом їх часткової комерціалізації за умов, щоб більше 50% капіталу належало державі.

17 лютого планується підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Виконавчим комітетом реформ та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо підтримки Національної ради реформ та Проектного офісу з координації розроблення і впровадження реформ в Україні.

"ЄБРР забезпечить фінансування проектного офісу в розмірі 1,5 мільйона євро", - повідомляє прес-служба.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!