Україна скасувала ввізне спецмито для гібридних автомобілів

Понеділок, 16 лютого 2015, 12:02

Україна вирішила скасувати спеціальну ввізне мито для легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння об'ємом від 1 до 2,2 л, оснащених гібридною силовою установкою (електродвигун з приводом на колеса автомобіля).

Згідно з повідомленням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі опублікованим в газеті "Урядовий кур'єр", таке рішення МКМТ прийняла 12 лютого по результатами перегляду свого рішення від 28 квітня 2012 року, розглянувши інформацію Мінекономторгівлі та позицію вітчизняного виробника.

Комісія прийшла до висновку, що національні інтереси України вимагають незастосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну окремих марок легкових авто з гібридною силовою установкою.

Рішення набуває чинності з дня опублікування повідомлення.

Нагадаємо,  28 квітня 2012 МКМТ прийняла рішення, яке було оприлюднене тільки 14 березня 2013, про введення спецмита на ввезення легкових автомобілів з бензиновими двигунами незалежно від країни походження та імпорту в розмірі 6,46% - з двигунами 1-1, 5 л і 12,95% - для авто з двигунами 1,5-2,2 л.

За оцінкою експертів, спецмита значно змінили розстановку сил на українському ринку і переформатували попит на автомобілі з дизельними двигунами.

У той же час автовиробники відзначали, що введення спецмита поліпшило критичну ситуацію в автопромисловості, дозволило завантажити потужності і почати виробництво нових моделей автомобілів.

За рішенням МКМТ з 14 квітня 2014 розмір мита знижено на третину (до 4,31% для авто з двигунами 1-1,5 л і 8,63% - з двигунами 1,5-2,2 л), а з 14 квітня 2015 мито повинно бути знижена втричі в порівнянні з встановленими спочатку (відповідно до 2,15% і 4,32%).

У той же час українські автоімпортери домагаються повного скасування спецмита, у тому числі з урахуванням сформованої критичної ситуації на авторинку України.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!