Закон про ринок газу посприяє зниженню цін на газ - Коболєв

Неділя, 15 лютого 2015, 12:32

Прийняття нового закону "Про ринок природного газу" сприятиме посиленню конкуренції і зниженню цін на газ для кінцевого споживача.

Про це в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Як стверджує Коболєв, розроблений закон, як і аналогічне європейське законодавство, "написаний в інтересах кінцевих споживачів газу, тому є критично важливим для українців".

"Європа за допомогою цього законодавства змогла створити у себе ефективний ринок газу: практично ліквідувати можливість монополістів диктувати свої ціни для споживачів, знайти оптимальний баланс між ціною і якістю. Реальні ціни газу в країнах, де це законодавство працює, набагато нижчий, ніж у країнах, які досі не наважуються створити у себе вільний ринок газу", - розповів Коболєв.

Конкретний приклад: тільки в лютому Україна заощадила близько 100 млн доларів за рахунок того, що "Нафтогаз" купує газ на європейських ринках, а не тільки у "Газпорма".

Крім того, звертає увагу Коболєв, якщо Україна хоче стати частиною створюваного ЄС Енергетичного союзу, цей закон значно полегшить завдання подальшої інтеграції в європейський газовий ринок.

"Якщо говорити прямо, то наші плани щодо використання української ГТС і сховищ європейськими компаніями, залучення масштабних інвестицій у галузь без прийняття цього документа залишаться на папері", - зазначає він.

За його словами, значно полегшиться завдання створення спільного підприємства для управління української ГТС - адже оператору з ЄС буде набагато комфортніше працювати у звичному, європейському законодавчому полі. Ну і, безумовно, прийняття цього законодавства дозволить привести наші відносини з "Газпромом" теж у відповідність з європейськими стандартами.

"Якщо ми хочемо бути частиною Енергетичного союзу, а, на наш погляд, Україні це буде дуже вигідно, то прийняття даного законопроекту - найкращий спосіб на ділі показати серйозність і щирість наших намірів", - стверджує глава НАК, додаючи, що "існує висока ймовірність, що Україні буде запропоновано участь в Енергетичному союзі з усіма витікаючими наслідками".

"Ефективний ринок газу, створений з європейської моделі, ... в тому числі буде краще будь-яких правоохоронних органів боротися з корупцією - для неї буде просто набагато менше місця", зазначає він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!