Перед підвищенням тарифів обіцяють реформувати систему субсидій та пільг

П'ятниця, 13 лютого 2015, 18:06

Міністерство соціальної політики пропонує провести всеосяжну реформу системи надання субсидій і пільг українським громадянам, перш ніж ухвалювати рішення про подальше підвищення комунальних тарифів.

Про це сказав під час Години питань до уряду у Верховній Раді міністр соціальної політики України Павло Розенко, передає УНІАН.

"Без реформування системи отримання субсидій говорити про підвищення тарифів неможливо. За нашими розрахунками, на сьогодні право на субсидію мають понад 3 млн сімей, але поки своїм правом скористався лише мільйон сімей", - сказав міністр.

На думку Розенка, ключовою причиною такої ситуації є недовіра громадян до існуючих умов надання пільг, черги у соціальних службах і велика кількість документів, які необхідно подати.

Розенко представив парламентаріям один з варіантів спрощення системи надання пільг, коли кожний громадянин одержить поштою спеціальне повідомлення від соціальних служб, в якому потім вкаже свої доходи і фінансові можливості.

"Все це можна буде надіслати до управлінь соцзахисту поштою. Жодного втручання, у чергах стояти не треба", - наголосив міністр, додавши, що такий підхід істотно спростить доступ громадян до отримання пільг.

Як повідомлялося, за даними Мінсоцполітики, середній розмір субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний сезон 2014-2015 років збільшився на 62% порівняно з аналогічним періодом 2013 року - до 335 гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!