Прострочення росіян за кредитами досягло рекорду за 2 роки

Середа, 11 лютого 2015, 12:03

Рівень простроченої заборгованості росіян за кредитами в січні 2015 становив 16,58% проти 15,66% у грудні, обсяг простроченої заборгованості зріс за місяць з 8,3% до 8,5% і становив 775 млрд рублів.

Про це свідчать дані Об'єднаного кредитного бюро (ОКБ), пише Прайм.

Як повідомляється, найшвидше зростання прострочення спостерігалося в сегменті незабезпечених кредитів. Прострочена заборгованість за кредитами готівкою збільшилася на 1,16 процентного пункту і досягла значення 18,5%. Заборгованість за кредитними картками зросла на 0,84 процентного пункту - до 14,99%.

Сильне зростання також показав сегмент автокредитів, прострочення в ньому зросло на 0,77 процентного пункту і досягло значення 10,9%.

Досить відчутно погіршилася і платіжна дисципліна іпотечних позичальників, рівень простроченої заборгованості яких виріс на 0,5 процентного пункту - до 3,48%.

За словами гендиректора ОКБ Даніеля Зеленського, прискорення темпів зростання простроченої заборгованості пов'язано з різким скороченням кредитування з боку банків.

"При позитивному сценарії темпи зростання збережуться на рівні 2014 року, а якщо приросту нових позичальників буде недостатньо для виправлення ситуації, то погані борги продовжать накопичуватися на балансах банків", - зазначив він.

По-друге, великий вплив на зростання простроченої заборгованості надасть підвищення рівня безробіття, падіння реальних доходів населення і зростання інфляції.

За оцінками ОКБ, в першу чергу складнощі з обслуговуванням поточних кредитних зобов'язань почнуть випробовувати позичальники, у яких два і більше кредиту.

Січневе зростання рівня заборгованості стало рекордним за останні 2 роки. Ще один великий стрибок був зафіксований у березні 2014 року, коли рівень прострочення збільшився відразу на 0,84 процентного пункту.

В цілому за перші 6 місяців минулого року загальне прострочення зазналл активного зростання і збільшилося на 1,87 процентного пункту. У другому півріччі темпи зростання сповільнилися приблизно в два рази і становили 0,75% процентного пункту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!