Аукціонний комітет підвищив стартову ціну української нафти на 75%

Вівторок, 10 лютого 2015, 16:42

Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу підвищив стартову ціну нафти до торгів 16 лютого на 75,4% - до 9,416 тисяч гривень за тонну, порівняно зі стартовою вартістю, заявленою на попередні торги 6 лютого.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

При цьому стартова вартість газоконденсату збільшена на 74% - до 10,165 тисяч гривень за тонну.

Як повідомлялося, аукціонний комітет на засіданні 5 лютого прийняв рішення скасувати запланований на 6 лютого аукціон. Причина - значна зміна курсу гривні через кілька днів після встановлення стартової ціни на українську нафту.

"Укрнафта" планувала виставити на аукціон (№197) 6 лютого на майданчику Української міжбанківської валютної біржі 310,474 тисяч тонн нафти. Ще п'ять продавців виставляли на торги 203,410 тисяч тонн нафти.

Стартова вартість нафти була визначена в розмірі 6,44 тисяч гривень за тонну (з ПДВ), що на 20,9% менше ціни, запропонованої на минулому аукціоні 18 грудня 2014 року.

Кабінет міністрів постановою №16 від 21 січня 2015 року вніс зміни до порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу. Нова редакція порядку, зокрема, передбачає відмову від 15% знижки при визначенні стартової ціни нафти і газоконденсату.

Продаж українських нафти і газоконденсату через біржовий аукціон є обов'язковим у разі, якщо контрольний пакет добувача належить державі або він працює на умовах спільної діяльності з держкомпанією.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!