У Гонтаревої кажуть, що банк Фірташа треба було закрити ще в 2008 році

Вівторок, 10 лютого 2015, 16:02

"Надра Банк" треба було вивести з ринку як неплатоспроможний ще в 2008 році.

Таку думку "Укрінформу" висловив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

"Банк "Надра" мав потрапити під ліквідацію ще в 2008 році. Він був нежиттєздатним увесь цей час. Акціонер намагався його підтримувати. Але він просто йому дістався таким. Це банк, який не потрібно було залишати на ринку", - сказав Писарук.

За його словами, усі міжнародні організації, у тому числі МВФ, починаючи з 2009 року рекомендували віднести банк до категорії неплатоспроможних і ліквідувати його.

"Але на це не було політичної волі", - зазначив заступник голови НБУ.

Нагадаємо, 5 лютого 2015 року НБУ визнав "Надра Банк" неплатоспроможним і призначив тимчасову адміністрацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Основною причиною такого рішення стала недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування і неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Банк "Надра" входить до складу Group DF, яка належить Дмитру Фірташу. За активами, за підсумком 2014 року, банк входив до категорії найбільших і займав в рейтингу 11 місце.

Як повідомлялося, Національний банк у 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, і ще 3 банки стали неплатоспроможними у січні цього року.

Ці банки виводяться з ринку Фондом гарантування, який здійснює їх тимчасову адміністрацію та ліквідацію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"