Україна та ЄС розпочали консультації про збільшення імпортних мит

Вівторок, 6 січня 2015, 14:33

Представники українського уряду та Єврокомісії поспілкувалися у форматі відеконференції для узгодження позицій щодо намірів Києва запровадити додаткові імпортні мита.

Проведення консультацій було анонсовано в понеділок зранку, 5 січня, представництвом України при ЄС, повідомляє "Німецька хвиля".

Тема визначена чітко - рішення Верховної ради запровадити на 2015 рік додаткові імпортні мита на 100 товарних груп у розмірі від 5% до 10%.

З посиланням на посла України Костянтина Єлісєєва у місії зазначили, що в переговорах візьмуть участь представники українських міністерства фінансів та міністерства економічного розвитку, а з європейського - керівник групи підтримки України Пітер Балаш та представники торговельного блоку Єврокомісії.

Завдяки запровадженню додаткових імпортних мит Київ сподівається отримати додатково 17,9 мільярда гривень до бюджету 2015 року. Втім, як повідомив згодом український прем'єр Арсеній Яценюк, нові імпортні мита будуть введенні лише після консультацій з Єврокомісією, МВФ та іншими найбільшими донорами України.

Єврокомісія поки що не коментує це питання. "Ми не робимо жодних коментарів з цього питання, оскільки заходи були поставлені на паузу", - сказав речник Єврокомісії Даніель Розаріо.

Схожу відповідь надали і в Світовій організації торгівлі. "СОТ не коментує внутрішні практики будь-якої країни-члена. Торгівельні диспути передаються до СОТ, коли одна країна-член відчуває, що торгівельна практика іншої країни впливає на світову торгівлю у незаконний спосіб чи всупереч угодам СОТ", - зазначили у прес-службі організації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!