Україна повинна дотримуватися процедур СОТ під час введення мит на імпорт - Томбінський

Четвер, 29 січня 2015, 18:41

Україна повинна дотримуватися процедур Всесвітньої торговельної організації під час введення мит на імпорт, передбачених прийнятим Верховною Радою у грудні минулого року законом про стабілізацію платіжного балансу.

Про це на прес-конференції в Києві заявив голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, передає УНІАН.

"Наскільки я знаю, ці процедури СОТ (щодо узгодження імпортних мит) не були закінчені. Ми всі розуміємо складну ситуацію із платіжним балансом, але процедури необхідно дотримуватися", - сказав Томбінський.

Також європейський чиновник зазначив, що рішення про введення мит є тимчасовим і виправданим у складній економічній ситуації заходом, який потребує узгодження з міжнародними інститутами.

Як повідомлялося, Верховна Рада 28 грудня ухвалила закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу, який передбачає тимчасове, строком на 12 місяців, введення додаткових імпортних мит на 100 товарних груп (за ставкою 5-10%), що дозволить збільшити доходи бюджету на 17,6 млрд гривень.

Під час обговорення цього законопроекту, внесеного урядом, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що імпортний збір вводиться лише після відповідних консультацій із представниками ЄС.

Закон уже викликав критику з боку бізнес-середовища та експертів, які зазначають, що у випадку його введення Україна порушить відразу кілька взятих зобов'язань перед ЄС.

Зокрема, йдеться про статтю 30 Угоди про асоціацію, Регламент про надання автономних торгових преференцій, зобов'язання, взяті у рамках Меморандуму про надання макрофінансової допомоги. Також цей закон повинен бути узгоджений з Міжнародним валютним фондом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!