Нові санкції ЄС щодо РФ можуть зачепити ринок капіталів та нафтогазову галузь - ЗМІ

Середа, 28 січня 2015, 19:51

Нові санкції ЄС проти Росії можуть зачепити ринок капіталу, а також технологій нафто - і газовидобутку.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на європейських чиновників.

Як зазначається, міністри закордонних справ ЄС мають намір попросити Єврокомісію в четвер підготувати новий раунд санкцій через роль Москви у  конфлікті на сході України.

Очікується, що нові санкції ЄС можуть включити подальше  обмеження на ринку капіталу, що зробить важчою для російських компаній можливість рефінансувати себе і, можливо, вплинуть на російські суверенні облігації та доступ до передових технологій для нафтової і газової галузей.

"Заходи щодо фінансових ринків буде найлегше запровадити. Суверенні облігації були згадані в минулому серед варіантів. Вони також будуть досить ефективними, оскільки можуть підірвати потенціал економічного зростання в Росії", - сказав співрозмовник агентства.

Інший дипломат заявив, що нові заходи проти Москви можуть включати скорочення максимального терміну погашення кредитів західних інститутів та інвесторів.

У такому випадку ключовим корпораціям РФ в енергетичному секторі стане складніше рефінансувати себе.

Також чиновники згадали про можливості введення додаткових обмежень на доступ Росії до передових технологій у нафтогазовій галузі.

Водночас, як відзначили вони, відключення Росії від SWIFT не розглядається, оскільки це може призвести до створення альтернативної системи РФ та іншими країнами.

Як повідомляється, наразі жодних рішень щодо санкцій немає, оскільки лідери ЄС повинні спочатку на саміті 12 лютого дати завдання Єврокомісії підготувати необхіднізаходи.

Це зазвичай, як відзначили співрозмовники агентства,  займає 5-6 тижнів.

Таким чином рішення щодо нових санкцій в економічній сфері не варто очікувати раніше, ніж в кінці березня.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський союзпродовжить на шість місяців санкції щодо Росії, які були введені в березні минулого року у зв'язку з анексією Криму.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!