Банк, близький до Гонтаревої, збільшив активи до 441 мільйона

Вівторок, 27 січня 2015, 14:31

Спеціалізований казначейський банк "Авангард", який входить до групи ICU, в 2014 році збільшив чисті активи 18% до 441,4 млн гривень.

Про це повідомив голова наглядової ради ПАТ "Банк Авангард" Костянтин Стеценко.

За його словами, в 2014 році чисті активи банку зросли на 18% до 441,4 млн. грн. в основному за рахунок вкладів у цінні папери, призначені для продажу. Рентабельність активів склала 4% (0,27% на 31 грудня 2013 р.).

"99% активів є високоліквідними, оскільки складаються з міжбанківських кредитних операцій, портфелю облігацій внутрішньої державної позики та залишків коштів на кореспондентських рахунках в найбільш надійних банках України та іноземних банках. 95% залучених коштів є коштами юридичних осіб, - сказав Стеценко. - 95% активів банку розміщуються на термін до 30 днів".

Він підкреслив, що банк не прагне нарощувати розмір чистих активів.

"Банк не прагне нарощувати розмір чистих активів. Банк не приймає депозити фізичних осіб, не займається ритейловим та картковим бізнесом, не видає комерційні кредити, оскільки створений як казначейський банк для торгових операцій з цінними паперами та іноземною валютою на міжбанківському ринку та обслуговування корпоративних клієнтів. У портфелі цінних паперів банку знаходяться виключно державні облігації (ОВДП)", - сказав голова наглядової ради банку.

Стеценко також повідомив, що об’єм операцій банку "Авангард" з НБУ був мінімальний і ніяк не міг вплинути на загальну ситуацію на ринку.

"У 2014 році банк купив у НБУ 2,7 млн. доларів під час валютних інтервенцій та 1,4 млн. доларів - на валютних аукціонах, - сказав він. - Банк не залучав кредитів рефінансування від НБУ та не має перед ним заборгованості".

Голова наглядової ради повідомив, що чистий прибуток банку "Авангард за 2014 рік склав 14,4 млн гривень. (188 тис. гривень за 2013 рік), а рентабельність капіталу - 12%  (0,41%).

 "Балансові показники банку зросли завдяки збільшенню об’єму операцій з цінними паперами, залученню на обслуговування нових клієнтів, розширенню співробітництва з банками України. Так, у минулому році банк уклав 65 генеральних угод для здійснення міжбанківських операцій з іншими банками та відкрив прямі кореспондентські рахунки в Deutsche Bank Trust Company Americas (в доларах), Deutsche Bank AG (в євро), що дозволило прискорити банківські розрахунки", - сказав Стеценко.

За його словами, 2014 рік став роком становлення банку, оскільки був першим роком повноцінної перевірки обраної бізнес-моделі.

Як відомо, Гонтарева обіймала посаду голови ради директорів групи ICU з 2007 року. 20 червня Гонтарева покинула посаду голови ради директорів групи "Інвестиційний капітал Україна" і продала свою частку в групі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!