Яценюк пропонує Раді без поспіху притиснути Коломойського

Середа, 21 січня 2015, 14:09

Кабмін розробив законопроект про скликання зборів акціонерів у компаніях, де держава має пакети акцій.

Про це повідомив на засіданні уряду прем'єр Арсеній Яценюк.

"Нагадаю, що була спроба Верховної Ради допомогти скликати збори в компаніях, де є державна частка. На превеликий жаль, ця спроба не така вдала, бо закон не покриває компанію "Укрнафта", - сказав Яценюк.

Тому уряд розробив свій законопроект, який "дасть можливість державі скликати збори акціонерів у всіх компаніях, де є державна частка 50%+1, і отримати дивіденди".

"Я звертаюсь до членів парламенту не впопихах уже, а спокійно проголосувати закон і дати можливість уряди виконувати свою функцію над компаніями, де є державна частка", - закликав Яценюк.

Він розповів. що до нього прийшла претензія недержавних акціонерів "Укрнафти", які вимагають від України "компенсації збитків" на суму 5 мільярдів доларів США.

Тому Яценюк доручив Фіскальній службі вжити заходів "зі стягнення всіх податків і зборів із компаній, де є державна частка, у тому числі рент".

"Також невідкладно "Нафтогазу" та Мінюсту підготувати заперечення на позов недержавних акціонерів, щоб зняти ці питання", - сказав Яценюк.

Окремо він доручив "Нафтогазу" скликати загальні збори "Укрнафти", де серед іншого поставити питання про зміну керівництва компанії.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!