Депутати пропонують Раді заборонити фінансування Росією українських ЗМІ

Середа, 21 січня 2015, 12:38

Депутати пропонують Раді заборонити участь резидентів держави-агресора чи держави-окупанта в статутному капіталі вітчизняних медіакомпаній з метою захисту інформаційного суверенітету України.

Про це йдеться у законопроекті №1768 "Про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)", авторами якого виступили члени фракції "Народний фронт" Андрій Левус, Сергій Висоцький і Микола Величкович.

Згідно із пояснювальною запискою, запровадження заборони на створення телерадіоорганізацій юридичними особами, заснованими іноземними юридичними, фізичними особами, особами без громадянства, а також нерезидентами, що зареєстровані в одній з офшорних зон, перелік яких визначений Кабміном України.

Також пропонується запровадження заборони на участь іноземних фізичних та/чи юридичних осіб у статутному капіталі телерадіоорганізацій, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної згідно з законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором.

Нацраді з телебачення та радіомовлення, згідно з законопроектом, надається право звертатися до суду щодо анулювання ліцензії телерадіоорганізації у випадку порушення нею встановлених заборон.

Крім того, проект закону надає рівні права та можливості усім учасникам ринкових відносин в Україні.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!