"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Shell дозволили експортувати нафту з США

Середа, 14 січня 2015, 10:35

Англо-голландська Royal Dutch Shell отримала дозвіл від Міністерства торгівлі США на експорт американської нафти.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на представника компанії, пише "Прайм".

Дозвіл на експорт дозволить Shell збільшити експорт конденсату, однак робота розпочнеться, лише коли ціни на нафту виростуть і "чорне золото" стане прибутковим, заявив представник компанії.

"Рішення про терміни будь-якого потенційного майбутнього експорту цього продукту буде визначатися рентабельністю угоди", - цитує його агентство.

Реклама:

Раніше у вівторок вартість нафти марки Brent падала до 45,23 долара за барель, а марки WTI - до 44,38 долара за барель, мінімуму з квітня 2009 року.

Аналогічні дозволи вже отримали американські компанії Enterprise Products Partners, Pioneer Natural Resources і Peaker Energy.

Раніше ряд найбільших світових нафтових компаній і трейдерів, в тому числі Royal Dutch Shell, BP і Vitol, звернулися до влади США з проханням дозволити їм експорт нафти.

Початок поставок американської нафти за кордон може вплинути на світові ціни на цей вид палива, а також на систему торгівлі нафтою між Європою, Західною Африкою і Північною Америкою.

Американське законодавство протягом майже 100 років фактично забороняє експорт нафти, для якого необхідний спеціальний дозвіл влади країни. До недавнього часу компанії, що працюють в США, за винятком декількох на Алясці, не були зацікавлені в поставках нафти за межі країни.

Однак видобуток "чорного золота" зріс до максимуму за останні 25 років, спонукавши нафтовиків шукати клієнтів за кордоном.

Досі США експортували мінімальні обсяги нафти в Канаду по суші. Тепер трейдери зацікавлені в поставках палива танкерами з Мексиканської затоки на НПЗ, розташовані на узбережжі Атлантики в Канаді.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: