У Путіна готуються до 40 доларів за барель

Четвер, 25 грудня 2014, 11:23

Міністерство фінанcів РФ підготувало попередню оцінку стрес-сценарію на основі 60 долларв за барель і працює над "сорокадоларовим" варіантом.

Про це розповіли два джерела у фінансовому відомстві, пише "Газета.Ru".

При ціні нафти до 60 доларів за барель падіння економіки може трохи перевищити 5%.

"Падіння ціни до 40 доларів ще більше поглибить рецесію. Це гірше, ніж недавній прогноз екс-міністра фінансів Олексія Кудріна, який вважає, що якщо ціни на нафту наступного року будуть на рівні 60 доларів, то ВВП впаде на 4% "або більше", - пише видання.

За останньою оцінкою агентства Moody's, вітчизняна економіка піде в мінус на 5,5% у наступному році, JP Morgan вважає зниження на 3,3%, HSBC дає мінус 3%.

Раніше уточнений прогноз на наступний рік, який підготувало Мінекономрозвитку в першій декаді грудня, викликав шквал критики з боку Мінфіну, Білого дому і Кремля.

Багатьом чиновникам він видався надто песимістичним (особливо напередодні послання президента Федеральним зборам), оскільки припускав падіння ВВП на 0,8% і середньорічну ціну на нафту в 80 доларів за барель.

При 40-60 долларв за барель рецесія неминуча, говорить заступник директора інституту "Центр розвитку" НДУ ВШЕ Валерій Миронов.

"Падіння ВВП при 60 може скласти 4-5%, а при 40 доларів і всі 9%, що навіть більше, ніж у 2009 році", - вважає він.

Мінфін вважає, що курс долара при сценарії "60 доларів за барель" в 2015 році не буде вище поточного рівня в 54 руб. Прогноз Мінекономрозвитку - 49 руб. за долар при ціні нафти 80 долларв за барель.

Раніше міністр фінансів Антон Силуанов неодноразово говорив, що зараз немає довгострокових факторів зниження курсу рубля.

Сьогодні він в бесіді з журналістами заявив, що "структурних чинників подальшого впливу на зниження курсу немає. Навпаки, ми очікуємо його зміцнення ".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!