У Путіна зобов'язали п'ять держкомпаній не збільшувати валютні накопичення

Середа, 24 грудня 2014, 12:26

"Газпром", "Роснефть", "Алроса", "Зарубежнефть" і виробниче об'єднання "Кристал" до 1 березня 2015 зобов'язали привести розмір чистих валютних активів до того рівня, який у них був 1 жовтня 2014, і утримувати його не вище цієї позначки надалі.

Директива опублікована на сайті уряду, пишуть "Ведомости".

Представники держави повинні винести це питання на вирішення рад директорів компаній і голосувати за його прийняття.

Компанії будуть звітувати перед Центробанком про розмір чистих активів щотижня, йдеться в документі.

Банк Росії розробив методологію розрахунку чистих валютних активів компаній-експортерів та порядок розкриття інформації про розмір цих активів, повідомив представник ЦБ, після узгодження цих документів в уряді Центробанк приступить до координації виконання директиви уряду.

Про якому розмірі позиції йде мова, представник ЦБ не сказав.

Основна мета заходів - повернути експортерів до стандартних графіків продажу валютної виручки, сказали "Відомостям" три федеральних чиновника.

Затримки з продажем валюти - один з факторів, який робить негативний вплив на коливання курсу, вважають вони.

Найближчим часом буде створена міжвідомча група, яка буде розраховувати позиції компаній, сказав "Відомостям" співробітник однієї з експортних компаній і підтвердив федеральний чиновник.

З іншими експортерами уряд домовляється в індивідуальному порядку, сказали дві людини, близьких до приватних компаній: на зустрічі президента з бізнесом компаніям радили не тримати зайві кошти у валюті і своєчасно продавати її.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!