ДФС готується до різкого скорочення надходжень податку на прибуток

Понеділок, 22 грудня 2014, 20:54

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус прогнозує різке скорочення надходжень від податку на прибуток в 2015 році через високий рівень збитковості вітчизняних підприємств.

Про це він повідомив під час круглого столу "Електронне адміністрування ПДВ: вигоди для держави і виклики для бізнесу", передає УНІАН.

"Ми всі розуміємо, скільки збитків цього року - приблизно 170 млрд гривень, тобто податку на прибуток практично не буде наступного року", - сказав він.

За словами Білоуса, ситуацію ще більше погіршує той факт, що бізнес вже здійснив великі переплати з податку на прибуток. Загальний обсяг переплат, за його словами, перевищив 20 млрд гривень.

У ситуації, що склалася, голова ДФС вважає за необхідне розробити механізм податкових канікул для підприємств.

"Ми свідомо можемо піти на якісь канікули, і я це пропонуватиму як комітету, так і профільному міністерству", - заявив Білоус.

Він відзначив, що скорочення доходів бюджету від податку на прибуток, а також необхідність відшкодовувати переплати особливо гостро ставлять питання пошуку нових джерел наповнення бюджету.

І одним із шляхів вирішення цієї проблеми має стати система введення ПДВ-рахунків, що дозволить виключити можливість фіктивного відшкодування ПДВ і збільшить надходження до бюджету.

Як повідомлялося, обсяг переплат за податковими платежами на 1 грудня становив 34,6 мдрд гривень. Найбільше переплат з податку на прибуток - 25,3 млрд гривень. 

Раніше Білоус повідомляв, що загальна сума заборгованості з відшкодування ПДВ підприємцям України становила 14,8 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"