Керівників "Газпрому" і "Роснефти" зобов'язали показати доходи

Понеділок, 22 грудня 2014, 15:45

Голову правління "Газпрому" Олексія Міллера, президента Російської залізниці Володимира Якуніна та президента "Роснефти" Ігоря Сечіна, а також керівників інших підприємств зобов'язали розкривати відомості про свої доходи на сайтах компаній.

Про це йдеться в постанові уряду, пишуть "Ведомости".

Перелік організацій, керівники яких повинні звітувати про доходи, вже був затверджений раніше.

На даний момент в нього входять 62 компанії, в тому числі "Російські автомобільні дороги", "Росатом", "Аерофлот", "Інтер РАО ЄЕС", "Ростелеком", "Шереметьєво", ОАК, ОСК, "Роснано", "Роснефтегаз", "Російські мережі", "Системний оператор", "РусГідро", "Совкомфлот", "Сбербанк", ВТБ та інші.

Посади співробітників, які розкривають відомості, були закріплені тим же документом. Крім керівника організації, до переліку входять його заступник, головний бухгалтер, а також керівництво керуючої організації в тому випадку, якщо їй передані повноваження одноосібного виконавчого органу.

Перша редакція постанови уряду зі списком компаній і посад працівників, зобов'язаних звітувати про свої доходи, була затверджена ще в липні 2013 року. Однак у зазначеному документі не було вимоги про публічне розкриття цієї інформації.

У підсумку компанії розділилися на ті, які не тільки направили відомості в уряд, але і зробили їх загальнодоступними, і ті, які не побачили в постанові вимоги обов'язкової публічності.

Президент "Роснефти" Ігор Сечін не розкриває свої доходи. У травні 2014 року він подав позов проти ЗАТ "Аксель Шпрінгер Раша", видавця Forbes, і п'яти співробітників журналу за публікацію про його винагороду. Forbes оцінив його винагороду в 50 млн доларів (або близько 17% від сукупного доходу керівників "Роснефти").

Президент "Роснефти" вважав, що журналісти звинувачують його в отриманні "надприбутків". Суд він виграв. Минулого тижня президент РФ Володимир Путін заявив, що не знає, яка річна зарплата у Сечіна.

Президент Російської залізниці Володимир Якунін заявляв, що бачить у відкритій публікації відомостей про доходи загрозу членам своєї сім'ї. У своєму блозі він написав, що, як керівник держкомпанії, він звітує про персональні доходи в податковій інспекції і в уряді, але озвучувати ці відомості прилюдно - "вже перебір".

Він вважає, що від нього вимагають, щоб він опублікував ці відомості сам, тому що, якщо цю інформацію опублікують вони, "це буде порушенням".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!