Російські олігархи масово виїжджають до Великобританії

Понеділок, 22 грудня 2014, 09:28

Британські офіційні особи заявили про масовий переїзд заможних росіян у Великобританію.

Про це пише ZN.UA з посиланням на The Financial Times.

Згідно з законодавством країни, кожен бажаючий може отримати так звану "інвестиційну" візу при придбанні нерухомості або купівлю цінних паперів британських компаній на суму від 1 до 10 млн фунтів стерлінгів.

В залежності від суми, вид на проживання в цьому випадку можна отримати через 2-3 роки, а громадянство - через 5 років.

У 2013 році "інвестиційними" візами скористалося лише 118 росіян, в цьому році повної статистики немає, але відомо, що за дев'ять місяців їх кількість збільшилася майже до 200 чоловік.

Як запевняє влада Великобританії, цифра сильно відрізняється від реальної ситуації, так як переломними в Росії стали два останніх місяці, даних за які ще немає.

Серед причин, які змусили заможних росіян залишити РФ, експерти називають погіршення економічної ситуації в країні, падіння курсу рубля, західні санкції та складні відносини з державою (як приклад, справа глави АФК "Система" Володимира Євтушенкова).

Зростання бажаючих виїхати до Великобританії співпало з посиленням вимог до "інвестиційних" віз. З листопада місяця британський уряд ухвалив нові правила, за якими нижня планка інвестицій у цінні папери піднялася до 2-х мільйонів фунтів.

Національний банк Швейцарії змушений був ввести від'ємну ставку на депозитні вклади через знецінення рубля. Інвестори з Росії, намагаючись зберегти заощадження, вкладають у швейцарські банки, яким тепер може загрожувати дефляція.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!