S&P знизило рейтинг України

П'ятниця, 19 грудня 2014, 18:52

Служба кредитних рейтингів Standard&Poor's у п'ятницю зменшила довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті на один щабель - з рівня "CCC" до "CCC-".

Про це повідомляється в прес-релізі агентства, передає "Інтерфакс-Україна".

Прогноз рейтингу змінено зі "стабільного" на "негативний".

При цьому S&P знизило довгостроковий рейтинг за зобов'язаннями в національній валюті з "B-" до "CCC +", прогноз також погіршений зі "стабільного" до "негативного".

Короткостроковий рейтинг в національній валюті переглянутий з "B" до "C", рейтинг за національною шкалою - з "uaBBB-" до "uaB +".

Прибутковість держоблігацій України з погашенням в 2023 році зросла на 1 базисний пункт, до 15,31%, після рейтингової дії, яке також торкнулося цілого ряду випусків держпаперів.

Раніше агентство очікувало перерахування Україні кредитів Міжнародного валютного фонду в 2014 році, проте виникли затримки, що разом зі скороченням міжнародних резервів створює ризик невиконання урядом України своїх боргових зобов'язань, йдеться в прес-релізі.

Як зазначає S&P, на кінець листопада міжнародні резерви України скоротилися до трохи більше 9 млрд доларів.

Дефіцит держбюджету країни, за оцінками агентства, в 2015 році досягне 8,5% ВВП. При цьому негативне сальдо поточного рахунку, що скоротилося приблизно до 4% ВВП, продовжить зниження в наступному році.

За ризиками для банківської системи (BICRA) S&P відносить Україну до останньої - десятої групи, куди також входять такі країни, як Білорусь і Греція.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"