Ціна на Brent піднялася до 59,64 долара

П'ятниця, 19 грудня 2014, 09:20

Ціни на нафту Brent залишаються поблизу мінімуму 5,5 років, так як на ринку зберігається надлишок нафти, хоча компанії скорочують плани інвестицій у розвідку та видобуток на майбутній рік.

Про це пише Рейтер.

До 8.50 за московським часом ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,37 до 59,64 долара за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,53 до 54,64 долара.

"Після тривалого і різкого падіння цін на нафту, в останні дні намітився інтерес до покупки, але тиск з боку продавців зберігається", - сказав керуючий з продажу сировинних активів Newedge Japan Кен Хасегава.

Багато нафтових компаній оголосили про плани скорочення витрат у майбутньому році, так як низькі ціни на нафту зробили деякі проекти нерентабельними.

"Але в даний момент істотного спаду видобутку немає, і баланс попиту і пропозиції не змінюється, так що ціни можуть ще знизитися", - сказав Хасегава.

До цих пір компанії оголосили про майбутнє скорочення витрат на загальну суму близько 9 мільярдів доларів, але за розрахунками Wood Mackenzie, для підтримки рівня заборгованості компаніям необхідно урізати витрати ще на 170 мільярдів доларів, або на 37%, порівняно з поточним роком, якщо ціна Brent залишиться поблизу нинішнього рівня.

Міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі повторив у четвер, що ОПЕК не буде знижувати видобуток, якщо цього не зроблять інші великі постачальники нафти.

Наїмі назвав падіння цін тимчасовим явищем.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"