ЄБРР виділить 1,5 мільйона євро на гранти малому і середньому бізнесу

Четвер, 18 грудня 2014, 16:20

Європейський банк реконструкції та розвитку в 2015 році виділить 1,5 млн євро на гранти малому і середньому бізнесу України, а також готовий збільшити цю суму за наявності великого попиту з боку відповідних підприємств.

Про це на прес-конференції в Києві повідомила голова регіональної програми ЄБРР з підтримки малого бізнесу в Україні, Молдові та Білорусі Стелла Мельник, передає УНІАН.

"У 2014 році гранти отримали 85 українських підприємств. Наступного року ми плануємо збільшити це число до 110", - сказала Мельник.

Головними критеріями для отримання грантів є кількість працівників до 250 осіб, прозора структура власності, в якій понад 50% становлять резиденти України, які не займають керівних посад в органах державної влади, і чітке бачення слабких місць свого бізнесу, на усунення яких і мають бути спрямовані грантові гроші.

Обсяг одного гранту не перевищуватиме 10 тисяч євро і зможе становити від 50% до 75% вартості проекту, на який він залучений.

Механізм освоєння отриманих коштів включатиме обов'язкове звернення до консалтингової компанії, яка повинна визначити необхідні заходи щодо поліпшення бізнес-процесів і оцінити вартість проекту.

Як повідомлялося, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку готові збільшити фінансову та консультаційну підтримку України, але за умови виконання плану реформ і подолання корупції.

Світовий банк і ЄБРР поряд з Міжнародним валютним фондом є ключовими і основними кредиторами України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!