Кабмін має намір посилити контроль над операціями великих компаній

Вівторок, 16 грудня 2014, 20:52

Кабмін має намір внести зміни у чинне законодавство про трансфертне ціноутворення, що передбачає посилення контролю над операціями великих компаній.

Про це під час круглого столу заявив начальник відділу перевірок Департаменту податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби Микола Мішин, передає УНІАН.

"У законопроекті передбачено спрощення правил для бізнесу та поліпшення правил для держави у рамках контролю за трансфертним ціноутворенням", - сказав він.

Нововведення, за словами Мішина, у першу чергу передбачають розширення як кількості компаній, що підпадають під дію закону про трансфертне ціноутворення, так і кількості контрольованих фіскальною службою операцій.

Зокрема, у поле зору фіскальної служби автоматично будуть потрапляти усі підприємства з річним валовим доходом більше 20 млн гривень.

"Той поріг, який зараз - 50 млн гривень з одним контрагентом, планується зменшити і вже буде йти мова не про поріг з одним контрагентом, а про критерії валового доходу. Тобто скільки валового доходу отримав платник податку за звітний період. Причому ця сума менше. У проекті - це була сума 20 млн гривень, це ніби остання редакція", - сказав Мішин, уточнивши, що проект закону дозволяє фіскальної службі не відстежувати дрібні операції на суму 1 млн гривень.

Крім того, кількість контрольованих операцій розширюється за рахунок операцій за участю комісіонера-нерезидента.

"Якщо в операції, яка могла б вважатися контрольованою, з'являється посередник, який не вкладає активи, не несе ризики і є паперовою передавальною ланкою, то така операція визнається контрольованою", - зазначив Мішин.

Чиновник ДФС також повідомив, що на змінах в закон про трансферне ціноутворення наполягає ключовий кредитор України - МВФ - і вони будуть схвалені урядом найближчим часом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!