Chevron вирішила вийти з проекту по освоєнню Олеської площі - джерело

Понеділок, 15 грудня 2014, 10:21

Компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту по освоєнню Олеської площі.

Про це повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді.

"Американська нафтогазова компанія Chevron, яка підписала з Україною в минулому році угоду про розподіл продукції з розробки вуглеводнів на Олеському майданчику, офіційно повідомила уряд про односторонній вихід з цього проекту", - повідомив співрозмовник агентства.

За його словами, в листі компанії зазначено перелік конкретних причин відмови від укладеного СРП, з якого гранично ясно, що уряд України, а саме Мінфін, не реалізував у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів у відповідність до чинного законодавством України.

"Фактично, Мінфін дав формальний привід компанії Chevron уникнути виконання контрактних зобов'язань по інвестуванню в економіку України не менше 350 млн доларів протягом наступних п'яти років", - відзначило джерело.

Крім того, він додав, що при поточній системі оподаткування в галузі підписання нових СРП виглядає досить нереальним.

"З ініціативи того ж Мінфіну, в серпні плата за користування надрами при видобутку газу була підвищена в два рази і поширена на всі проекти, в тому числі і СРП, принцип яких полягає в перерахуванні державі частини видобутої продукції замість грошових платежів. Очевидно, платити екстремально високі податки і одночасно відраховувати частину видобутого ресурсу, жоден інвестор не захоче", - вважає співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, Україна, компанія "Шеврон Україна Б.В." і ТОВ "Надра Олеська" 5 листопада 2013 підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.).

Нагадаємо, в листопаді Україна підписала угоду про розподіл продукції (УРП) з Chevron, яка, за словами українських чиновників, має намір вкласти близько 10 млрд дол у видобуток вуглеводнів в західних регіонах країни, однак ця угода не дозволяє компанії приступити до безпосередньої розробки Олеської площі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!