Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році

Неділя, 14 грудня 2014, 15:41

Темпи зростання китайської економіки сповільняться в 2015 році до 7,1%.

Про це повідомляється в доповіді Народного банку Китаю, передає ТАСС.

"Китайська економіка переживає період трансформацій, що веде до уповільнення темпів її розвитку", - прокоментував публікацію даних головний економіст Народного банку Китаю Ма Цзюнь.

Він зазначив, що уповільнення темпів зростання в першу чергу відбудеться через зниження припливу інвестицій в китайський ринок нерухомості.

"Однак, незважаючи на це, показник зайнятості та рівень цін протягом року будуть зберігати стабільність, у китайської економіки з'явиться більше передумов для стабільного зростання", - пояснив Цзюнь.

У доповіді Народного банку Китаю наголошується, що завдяки відновленню темпів зростання світової економіки за підсумками наступного року варто очікувати збільшення китайського експорту.

При цьому темпи зростання індексу споживчих цін у Китаї - ключовий показник рівня інфляції в країні - повинні становити 2,2%. Цзюнь нагадав, що за підсумками цього року темпи зростання CPI можуть становити 3,5%.

У Китаї відбувається поступове уповільнення темпів зростання національної економіки. Так, в 2010 році цей показник був на рівні 10,4%, в 2011 році - 9,2%, а в 2012 році - 7,8%.

За підсумками 2013 року темпи зростання економіки Китаю сповільнилися до 7,7%, а цього року вони прогнозуються на рівні 7,5%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!