"Епіцентр" в Криму платить податки Росії. У Гереги заперечують

П'ятниця, 12 грудня 2014, 19:33

У Сімферополі й Севастополі будівельні гіпермаркети "Епіцентр" і "Нова лінія" працюють у відповідності до російського законодавства, а отже - платять податки у російський бюджет.

Про це йдеться в розслідуванні Максима Савчука у програмі "Схеми" - спільного телевізійного проекту Радіо Свобода і "Першого національного".

У квітні в реєстрі юридичних осіб Федеральної податкової служби Росії з’явилося ТОВ "Новацентр К". Юридична адреса - Сімферополь, проспект Перемоги, 245. Це адреса одного із гіпермаркетів "Епіцентр" у Криму.

Російська фірма "Новацентр К" займається торгівлею будівельними матеріалами у гіпермаркетах "Епіцентр" у Сімферополі, Севастополі і в кримських гіпермаркетах "Нова лінія".

Журналісти знайшли підстави стверджувати, що російська фірма "Новацентр К" пов’язана з українською мережею гіпермаркетів "Епіцентр К".

Ця мережа, як і "Нова лінія", належить екс-регіоналу Олександру Герезі і колишньому секретарю Київради Галині Герезі.

 

Генеральним директором ТОВ "Новацентр К" є Юрій Носач. У деяких резюме в інтернеті він значиться як комерційний директор українського "Епіцентру". Та й на своїй сторінці у мережі Facebook Носач ще не встиг змінити місце роботи.

У відділы персоналу "Новацентр К" повідомили, що українська компанія "Епіцентр К" "просто перереєструвалася", була "Епіцентр", а стала "Новацентр".

 

Журналісти також знайшли документи, які підтверджують зв’язок між "Епіцентром К" і "Новацентром К".

Це акт перевірки ТОВ "Алмера" Державною податковою інспекцією в Дніпровському районі Києва. Ця фірма, як ідеться в документі, купувала товари в "Епіцентр К", а продавала в "Новацентр К".

Причому, "Епіцентр К" продавав багато товарів, зазначають податківці, за суттєво заниженими цінами - по копійці. "З огляду на вищевикладене встановлено непоодинокі факти, ймовірного заниженя податкових зобов’язань ТОВ "Епіцентр К" за травень 2014 року", - йдеться в акті.

 

Натомість генеральний директор "Епіцентр К" Петро Михайлишин заперечує те, що "Епіцентр" веде діяльність у Криму.

"На жаль, відколи Крим відійшов від України реально, ми зупинили... "Епіцентр" зупинив свою роботу. Ми здаємо будівлі - оскільки вони є власністю "Епіцентру" - ми здаємо їх в оренду операційній компанії, яка здійснює торгову діяльність. А "Епіцентр" зупинив свою роботу", - зазначив він.

Відповідно до закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України", на території Криму діє Конституція України й українські закони.

Відповідно, реєстрація чи перереєстрація юридичних осіб на території АР Крим за російським законодавством суперечить цьому закону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"